Sipariş Takibi

Etko Cosmos

COSMOS, merkezi Belçika’nın Brüksel şehrinde bulunan, Avrupa’nın ve dünyanın önde gelen sertifikalandırma kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. COSMOS ortakları arasında Avusturalya Sertifikalı Organik (Avustralya), Bureau Veritas (İtalya), Cosmebio ve Ecocert (Fransa), ETKO (Türkiye), Toprak Derneği (İngiltere), ICEA (İtalya), BDIH (Almanya) bulunmaktadır.

COSMOS hem bir “Organik Kozmetik” ürün standardı hem de yetkili belgelendirme kuruluşu olarak ürünlerin “Organik Kozmetik” sertifikasyonu için belirli kurallar çerçevesinde kozmetik ürün içerisinde yer alan maddeler, kozmetik ürünlerin üretim yöntemleri, depolanması ve paketlenmesi, etiketlenmesi ile ilgili tüm süreçleri denetlemektedir.

COSMOS standardına göre bir ürünün “Organik” olarak sertifikalandırılabilmesi için tüm içeriğinin %95‘inin tarımsal maddelerden elde edilmiş olması ve ürün içinde en az %20 oranında organik hammadde bulunması gerekmektedir. Ayrıca Organik Sertifikalı Kozmetik ürünlerin içeriğinde GDO, paraben, phenoxyethanol, nanoparçacıklar, silikon, PEG, sentetik parfümler ve boyalar ile birlikte hayvansal kökenli hammaddelerin kullanımı yasaklanmıştır.

Sertifikamızı detaylı incelemek için Sertifikanın üzerine tıklayabilirsiniz. 

Banka logoları
Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için lütfen e-bültenimize üye olun.
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.