Sipariş Takibi

Lipozom Teknolojisi

Deri bilindiği gibi dıştan içe doğru üç katmandan oluşur. Bunlar; epidermis, dermis ve hipodermistir. 

 

Derinin en dış tabakası epidermistir. Epidermis bakteri enfeksiyonlarına karşı temel koruyucu özellik gösteren tabakadır. Bir yere çarpma sonucu hasar oluşması, kimyasal iritasyon, alerji, duyarlılık gibi durumlar bu tabakayı etkilemektedir.

Epidermisin altında dermis bulunur. Dermis ise derinin en kalın katmanıdır. Proteinden meydana gelmiş kollajen iplikler, elastik ve retiküler bağ dokusundan oluşmuştur. 

Son katman hipodermis, gevşek bir katman olup fibröz bağ dokusundan meydana gelmiştir. Bu gevşeklik sayesinde deri katmanı serbestçe hareket ettirilebilir. Yağ dokusu bu katmanda bulunur. 

LİPOZOM TEKNOLOJİSİ İLE ETKEN MADDELERİN CİLT ÜZERİNDEKİ SÜRECİ

 

Epidermis deride kalkan görevi görmektedir. Bu sebeple cilt yüzeyine sürülen maddeler ilk katmanda kalır ve alt katmanlara inmesi engellenir. Etkin maddelerin cildin üst katmanında kalması ise ürünlerin cilde etki etmesine engel olur.

Uzun yıllar süren araştırmalar sonucu uzmanlar etkin maddeler için taşıyıcı sistem geliştirmişlerdir. Etkin maddelerin kapsüller içine hapsedilerek cildin en alt katmanlarına ulaşmasını sağlayan bu teknolojiye Lipozom Teknolojisi adı verilmektedir.

Ancak Lipozom Teknolojisi ürünlerde bulunan etkin maddelerin görevlerini tamamlayabilmeleri için alt katmana ulaşmalarını sağlayabilir.

Etkin maddelerin içerlerine hapsedilen kapsüller derinin kalkan görevi yapan en üst tabakasında (epidermisde) hücrelerin arasından alt tabakalara ulaşmasını sağlar. Böylece ürün tüm etkinliğini gösterebilmesi mümkün olur. 

Mia Organical ürünlerinin içeriğinde yer alan lipozomlar ile etken maddenin ciltten daha kolay emilimi sağlanarak cildin en alt tabakasına taşınması garanti altına alınır. Lipozomların cilde sağladığı eşsiz yararlar birçok araştırmayla ortaya konmuştur.

Mia Organical markasının tüm ürünleri etkinliğinin gücünü Lipozom Teknolojisinden almaktadır.

Cilt bakım ürünlerinin etkili olabilmesi için cildin üretken tabakasına ulaşması gerekmektedir. Lipozomlar kozmetik etken maddelerin yüklendiği gözle görülemeyecek boyuttaki kapsüllerdir. Bu kapsüllerin duvarının temel yapısını soya fasulyesinden elde edilen doğal maddeler oluşturur.

Banka logoları
Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için lütfen e-bültenimize üye olun.
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.