Sipariş Takibi

Organik Kozmetik

ORGANİK KOZMETİK NEDİR?

“Organik Kozmetik” ürünleri, herhangi bir kimyasal işleme maruz kalmadan, insan sağlığı ve ekolojik denge temel prensip kabul edilerek yetiştirilen ve her aşaması kontrollü hammaddelerin bir araya getirilmesiyle sağlık ve güzellik sağlayan kişisel bakım ürünleridir. Bir kozmetik ürününün “Organik” olarak onaylanması için içeriğinde kullanılan bitkilerin yetiştirilme, toplanma ve kozmetik ürün haline gelmesine kadar ki bütün evrelerin uluslararası sertifikasyon firmaları tarafından denetlenmesi gerekir. Gerçek organik ürünlerde kullanılan bitki, yağ, ekstre, mineral ve üretilen organik ürünlerin üzerinde uluslararası geçerliliği olan sertifikasyon firmalarına ait logo ve firmaya ait seri numarası bulunmalıdır. Uluslararası alanda geçerliliği bulunan sertifikaya sahip olmayan hiçbir ürün “Organik Kozmetik” olarak nitelendirilemez.

‘’Organik Kozmetik’’ demek sadece içerisinde bitki özleri kullanılan ürün demek değildir. ‘’Organik Kozmetik’’ ürünler, organik tarım esaslarına göre yetiştirilmiş, bu esaslara göre özleri çıkartılmış ve tüm bu süreçlerin sertifikalarla doğrulandığı hammaddelerin kullanımı ile tüketiciye sunulmaktadır.  “Organik Kozmetik” ürününün yapay kimyasal eklentilerden bağımsız olması gerekmektedir. “Organik Kozmetik” ürünlerinde yalnızca bitkisel kaynaklı etken maddelerin kullanımına izin verilmektedir.

NEDEN ORGANİK KOZMETİK?

Cildin temizlenmesi, güzelleştirilmesi ve sağlıklı bir görüntü kazanması, insanoğlunun zamanla değişmeyen içgüdüsel isteklerinden biridir. Vücudumuzun en önemli yerlerinden biri cildimizdir ve sağlıklı bir güzelliğe sahip olabilmek için cildimizi kimyasal uygulamalardan uzak tutmamız gerekir.

Bu nedenle günümüzde birçok kadın; doğru organik kozmetik kullanımının cilt için yararlarının bilimsel olarak ispatlanması, sert kimyasal içerikli kozmetik ürünlerle yapılan bakıma göre çok daha güvenli olması, artan çevre bilinci olgusu ile organik kozmetik ürünlerin doğa için daha zararsız olmasına bağlı olarak organik kozmetik kullanımını tercih etmektedir. Bu tür kozmetiklerin doğal ve güvenli yapısı nedeniyle organik kozmetik ürün kullanım eğilimindeki artış şaşırtıcı olmamak ile birlikte, bu tür ürünler her kadın tarafından ve her cilt tipine uygun olarak kullanılabilmektedir.

NEDEN MİA ORGANİCAL?

Mia Organical markası adı altında üretilen ve satışa sunulan tüm ürünler; Argan Yağı içerikli ve Lipozom Teknolojisi kullanılarak etkinliği ispatlanmış formülleri ile COSMOS standardına göre ETKO tarafından “Organik” olarak sertifikalandırılmıştır. Mia Organical ürünlerinin dermatolojik testleri DERMATEST laboratuvarı tarafından gerçekleştirilmiş ve tüm ürünlerimiz cilt dostu olarak onaylanmıştır.

Banka logoları
Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için lütfen e-bültenimize üye olun.
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.